Haftanın en iyi beş 3D çalışması (1-ci sayı)

best5

1.İlk çalışma Çin sanatçısı Yidong Li tarafından yapıldı. Projenin ismi Relic. Böğle bir dramatik sahne elde etmek için tasarımcı Maya’da polygonal modelleme yaptıktan sonra kompozisyon için After Effects programını da kullanmış. Başlangıçta, tasarımcı kısa bir film yapmağı planlıyordu. Ama render süreci o kadar uzun sürdü ki hatta katman şeklinde yapılıp daha sonra Photoshop’ta birleştirildi.

1_1

2. Brezilyalı sanatçısı Victor Hugo Queiroz tarafından yapılan çarpıcı cartoon tarzında bir çalışma. Tasarımcı kendisine fikir veren arkadaşı Saulo Brito’ya teşekkür ediyor.
Kullanılan programlar: 3ds max (Vray), ZBrush, Photoshop.

1_2

3. Tasarımcı – Denis Bodart (Belçika). İşin ismi Ladybird Macro. Bu çalışma Brüksel’i reklam etmek ve turist çekmek için yapıldı. Çalışma Sébastien Desmet’le işbirliği içerisinde yapıldı. Projede görselleştirmeden aydınlatmadan ve RenderMan ayarlarından Sébastien Desmet sorumluydu. Bu özel resim 3ds Max ve Vray programlarında, animasyon ise Maya’da yapıldı. Model ise Zbrush’ta.

1_3

4. İnanılmaz gerçekçiliği ile seçilen Ship Croma – Bring it Up çalışması Brezilyalı sanatçı Vinicius Valente tarafından yapıldı. Modo ve Photoshop programlarında yapılmış.

1_4

5. Vinicius Valente tarafından yapılan daha bir çalışma – “Airplane Croma – Bring it UP”.  Görünüşe göre, bir önceki ve bu işi – aynı projenin iki ayrı bölümü. Kullanılan programlar aynı – Modo ve Photoshop.

1_5

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bugün dünden daha iyiyiz!

Dersler
Anket

Ekran kartı seçiminiz

Sonuçları Göster

Yükleniyor ... Yükleniyor ...