Haftanın en iyi beş 3D çalışması (12-ci sayı)

12

1.“Simpsonlar” animasyon dizisinin ünlü karakterlerinden birini 3D`de canlandırmak fikri, alman sanatçısı Martin Bayer`in (Martin Beyer) aklına geldi. “Bay Burns`un Büstü” (“Mr Burns Bust”) olarak adlandırdığı bu çalışmada, sanatçı 3ds max, Vray ve Zbrush kullanmış.

12_1
2. Benzer soyadı olan – Fransız sanatçısı Nicolas Boyer, “Simpsonlar”ın aynı karakterinin alternatifi sundu, kaderin istihzası işte. Onun modeli daha az detaylanmış ve bu yüzden üç boyutlarda canlanan çizgi filmine benzer. Maya ve Zbrush yardımıyla yapıldı. Görselleştirme – Guerillarender.

12_2
3. Çin sanatçısı Jian Xu`nun başka bir şaheseri. Ji Gong – 1209 yılında (veya 1207`de, ki hiç önemli değil) vefat eden Budist rahiptir. Yemek ve içmeği seven rahip, fakirlere yardım etmekle tanınırdı, hem de onun bilge olduğu söyleniyor. Şunları tekrarlamayı severdi: “…yemek ve şarap benim bedenimden geçebilir ama Buda her zaman aklımdadır.” Araçlar – Maya, ZBrush. Görselleşme Mental ray yardımıyla yapılmış. Dokular – Photoshop.

12_3
4. Guang Yang`dan (Çin) gerçekçiliği ile şaşırtıcı olan Fight in the dark resmi. Sahne o kadar dinamik ki, sanki kahramanlar onun üzerinde harekete başlamak üzeredirler gibi görünüyorlar. Saçlar hairtrix (3ds Max) modülünün yardımı, görselleşme ise mental ray`in aracılığı ile yapıldı. Çalışmada 3ds max, ZBrush, Maya, Mudbox, Photoshop programları kullanıldı.

12_42

12_4
5. Yetenekli Amerikan sanatçısı Gary Hanna`nın SaberTooth çalışmasında iki teknik birleşmiş – hem 2D, hem de 3D. Araçlar – Modo, Photoshop, ZBrush.

12_5

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bugün dünden daha iyiyiz!

Dersler
Anket

İşlemci seçiminiz

Sonuçları Göster

Yükleniyor ... Yükleniyor ...