Haftanın en iyi beş 3D çalışması (2-ci sayı)

2

1. Çalışmanın ismi “Âşık kedi” (cat in love). Tasarımcı Ehsan Hassani Moghaddam. Bu fikri ona eşi Mahsa Rakhshani vermiş. Maya ile yapıldı. Render robotu Mental ray. Modelleme iki gün, texturing yarım gün sürdü.

2-1
2. Brezilyalı sanatçı Kleber Dárcio’ nun çalışması. Çalışmanın ismi ” in love “. Proje, sanatçının portfoliosu için özel olarak oluşturulmuş. Konu başka bir Brezilyalı 2D illüstratör sanatçısının çalışmsından alındı. Çalışma 3d Max’ de yapılmış. Görselleştirme Vray. Ayrıca Photoshop ve Zbrush kullanılmış. Saçlar hair and fur modifieri yardımıyla yapılmış.

2-2
3. Bazen çalışmalar sadece bazı yarışmalarda Award kazanmak için yoğun çalışma sonucunda oluşmuyor. Böğle çalışmalar sadece öğrenme sürecinde de oluşabilir. Örneğin, Brezilya sanatçı Douglas Shimada bu çalışmanı aydınlatma ve materyal ayarları üzerinde test yaptığı zaman yapmış. Sanatçı çalışmada Portekiz’ in küçük bir kasabası Setubal kumsalını canlandırmaya çalışmış. Sahne Photoshop ve ZBrush yardımıyla XSI’ de oluşturulmuş.

2-3

4. Çinli sanatçı  Jian Xu’ nun çalışması. Resimdeki karakterin ismi Ma San Li. Resmin alt kısmında bu adamın gerçek fotoğrafını görebilirsiniz. Kendisi zamanında ünlü komedyen olmuş. Karakterin basit modeli 3d Max’ de yapıldı. Daha sonra detayı arttırmak için Zbrush kullanılmış. Texturing – Photoshop. Görselleştirme mental ray yardımıyla yapılmış. Sanatçı giysi materyali için Blinn shader ve saç oluşturmak için hair and fur modifieri kullanmış.

2-4

5. 3d sanatçılar sırasında Marek Denko’ nun ismini söylememek mümkün değil. Bu sanatçının çalışmaları gerçekçiliği ile şaşırtıyor. Sanatçı render ve gamma ayarlarını hatasız yapıyor. Resimdeki yolculuk öncesi yolcunun ruh hali nasılda güzel ve doğal iletilmiş. Çalışmanın ismi “Everything beautiful is far away” (Her şey uzaktan çok güzel)

“Ben bu çalışmaya çok zaman harcadım. Çok zor olduğu için değil, ama bazı dönemlerde gerçekten birkaç hafta proje üzerinde çalışamıyordum. Hatta bazıları öldüğümü düşünmeye başladı, çünkü uzun süre yeni çalışmalar eklemiyordum. Ama yine iş başındayım. Bu çalışma ailesinden, arkadaşlarından, sevdiklerinden uzakta olan insanlar hakkında. Sadece garip yabancılarla dolu soğuk Havaalanı mekanı.Tüm bunlar soğuk hava bu ve yumuşak gün batımı fonunda. Biliyorum günümüzde havaalanları oldukça modern ve konforlu… ama bu durum sadece gümrüksüz mağazaları, sahte İrlanda barları, sahte gülümseyen insanları olan pizzacılar ile ilgili kontrastı artırıyor. Bu çalışmayı umarım benden hiçbir zaman uzak olmayacak kendi aileme adıyorum”.

Çalışma 3dsmax 2009 ve Vray sp1a da yapıldı. Gökyüzü dışında, tüm sahne 3D. Renk düzenlemesi ve post production Fusion ve Photoshop yardımı ile yapıldı. Görselleştirme i7-975 işlemcisi ve 12 GB RAM’ i olan bilgisayarda yapılmış. Final resmin çözünürlüğü – 5000×2570 px. Render süresi 15 saat.

2-5

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bugün dünden daha iyiyiz!

Dersler
Anket

En fazla sevdiğim 3D yazılım

Sonuçları Göster

Yükleniyor ... Yükleniyor ...