Haftanın en iyi beş 3D çalışması (3-cü sayı)

best5-3

1. Çek ressamı Zbynek Kysela,  Jonas isimli kişinin portresini yapmış. Çalışmada şu araçlar kullanılmış: Maya, Photoshop, Zbrush. Görselleştirme Mental Ray yardımı ile yapılmış.

3-1

2. Brezilyalı ressam Pedro Conti`nin iki projesi o kadar çok ortak yönlere sahip ki (ışık, kompozisyon ve b.), onları tek bir iş gibi sunmağa karar verdim. Çalışmanın birinin ismi Worm (Solucan), diğerinin ise  LadyBug (Hanım böceği). Eserin Pedro Conti tarafından yayınlanmasına rağmen,onun yapılmasına daha iki kişi katıldı. Tiago Hoisel – fikir verdi, Mariano Streiner ise modellemede yardım etti (düşük polygonlu modeli yarattı). Sahne kurmak için kullanılan programlar arasında – 3ds Max, After Effects, Modo , Photoshope, ZBrush var.

3-2

3. Büyülüyici çifti Kuala Lumpur şehrinden (Malezya`nın başkenti) olan Carlson Woon isimli ressam yarattı. Eser “Royal Portrait”(Kral portresi)adlanıyor. Araçlar:  After Effects, Maya, Photoshop, ZBrush.

3-3

4. Eser sahibi – Çin ressamı Shi Yao`dur. Onun diğer eserini daha önceki sayılarda görmüşsünüzdür. Onun en yeni  eseri Italy Town adlanıyor. 3ds Max 2011`in yardımı ile yaratılmış ve Vray 2`nin aracılığı ile görüntülenmiştir.

3-4

5. Bu eser, haklı olarak 3D`de yapılmış en gerçekçi portrelerden biri sayılabilir. Eserin sahibi zaman zaman serbest çalışan, Kvebek eyaletinden olan kanadalı ressam Luc Bégin`dir. Eser şöyle adlanıyor: ”The portrait”. Büyütülmüş resimde kişinin gözleri üzerinde yapılan deneylere bakabilirsiniz. Sık sık olduğu gibi, ressam kendi işinden memnun kalmadı ve artık iş meslektaşları arasında kabullendikten sonra, eser sahibi gözler için kullanılan malzemeyi biraz daha düzeltmeğe karar verdi ve birkaç tane deneme görüntüleri yarattı. Bu süpergerçekçi eser 3ds Max`de yapılmış ve VRay 1.5 sp4`ün yardımı ile görüntülenmiştir. Saç oluşturmak için ressam Hairfarm adlı ek modifier kullanmış.

3-5

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bugün dünden daha iyiyiz!

Dersler
Anket

Bilgisayar Grafikleri ile ilgileniyorum

Sonuçları Göster

Yükleniyor ... Yükleniyor ...