Haftanın en iyi beş 3D çalışması (8-ci sayı)

8

1. Çalışma Analia adlanıyor, eser sahibi ise – ingiliz ressamı Brian Baxter`dir. Yaratıcının sözlerine göre, o farklı milliyetlerin çizgileri bulunduğu suret oluşturmağa çalışmış. Oluşturma iki buçuk hafta almış. Model Zbrush’ a, aydınlatma, dokulama ve görüntüleme ise 3ds Max`e ve VRay`in yardımı ile yapıldı. Post işleme ve katmanların birleşimi için – Photoshop kullanıldı. Saçlar ve yüzdeki tüy Hair Farm`da yapıldı.

8_1
2. İsveç ressamı Sven Juhlin`nin ikinci dünya savaşındaki çavuşu tasvir eden sarsıcı pozitif bir eseri. İsmi- Sgt. Johnson`dur. Eser sahibi, karikatür karakteri kendi çantası için yaptı. Modelin temeli-Maya, detay artımı – Zbrush. Görüntüleme – mental ray. Photoshop’ a kullanıldı.

8_2
3.”Üç boyutta” kadın isimleriyle pek çok karşılaşmıyoruz, fakat aralarında şaheserlerin faizi çok yüksek İspanyol ressamı Rebeca Puebla gibileride var.

Bu eser Mistress Lili adlanıyor. Sunulan karakter (baktığınızda ”acayip!” demek istediğiniz) – “Twisted Dolls” seksi bebek serisinde ilktir. Rebbeka (onun sözlerine göre) bağdaşmaz tarzlar – realizm ve “karikatürü” birleştirmek istemiş. Çalışma, meslektaşları tarafından tek manada karşılanmadı, çünkü karakterin şekli faşizmi ima ediyordu ve çoğu bundan hoşlanmadı. Bizse, bu esere güzel bir parodi ve 3D`yi öğrenmek için harika bir malzeme gibi bakıyoruz  :-)

Kız 3ds Max`ta yapıldı ve Mental Ray`ın yardımı ile görüntülendi. Dokulama için Zbrush ve Photoshop kullanıldı. Saçlar standart bir araç Hair and Fur ile yapıldı.

8_3
4. Çek ressamı Milan Vasek bu eseri (Airship) Softimage XSI` de daha 2009 yılında yapmış. Bu manzaranın tüm üç boyutlu nesneleri 3D programda yapıldı, dağlarsa, Photoshop` ta elle çizildi. Eserin post işlemesi Nuke`de yapıldı.

8_4
5. Bu işin sadeliği acemi 3D`cileri yanılgıya düşürebilir. İtalyan ressamı Riccardo Cecchinato`nın “Nice to meet you!” (“Hoş gördük!”) isimli eseri. Yaratıcı makroçekim rejiminde fotoğraf çekmeği çok seviyor ve özellikle dikkatini çeşitli böcekler çekiyor. Yeni objektifle doya doya oynayarak, o,3D`de böyle bir sahneyi canlandırmağa karar verdi. Söylendi – yapıldı! Zannediyoruz ki, hanım böceğini her kez tanıdı, kelebeğe gelince ise, o, Damacı (Melitaea didyma) adlanıyor.

Çalışmada Rikardo 3ds Max kullandı. Maxwell Render görüntüleyicisini kullanarak yüksek gerçekliğe ulaşabildi. Ve tabii ki Photoshop.

8_5

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bugün dünden daha iyiyiz!

Dersler
Anket

Bilgisayar Grafikleri ile ilgileniyorum

Sonuçları Göster

Yükleniyor ... Yükleniyor ...