Haftanın en iyi beş 3D çalışması (7-ci sayı)

7

1. Carlos Ortega Elizalde (Meksika) ”karikatür”tarzıyla ünlü. Onun komik karakterleri Disney çizgi film sayfalarından inmiş gibiler. Bu eser “Hoaw-Kin the hyperactive alien”adlanıyor.Maya ve Photoshop`un yardımı ile hazırlanmış.Bunun üzerine,karakter animasyon için ayarlanmış. Rendering FurryBall tarafından yapıldı.

7_1
2. Bu büyüleyici ahtapot Bobby, fransız ressamı Clement Granjon tarafından Blender`de yapıldı.

7_2
3. Amerikalı ressam Dan Roarty tarafından yapılan eser “The Blue Project” (Hüzünlü proje) adlanıyor. Şahane bir uygulama – modelin temeli Maya`da yapıldı, Mudbox`un yardımı ile ise eser sahibi resme gerçekçi şekil verdi. Bu çalışmada ressamın iki render – mental ray ve VRay`ı bir arada kullanması ilgi çekici. Aslında,bu iki katın tertibi –VRay`in dome light aydınlatmasıyla hesaplanmış, saç ve yüzle olan ayrı bir resim Mental Ray motoruyla render edilmiştir.

7_3-2

7_3
4. Yeni Zellandalı ressam Damian Aimers`ın kullandığı başlıca araçlardan biri – Cinema 4D`dir. Maxon ve Zbrush programları ile üstün ustalıkla yapılan eser, örnek gibi Cinema 4D`in resmi galerisine eklendi. Post production yok -“çıplak” render.

7_4
5. İtalyan ressamı Lino Masciulli`nin Cinema 4D`te yapılmış Resident Evil Extinction adlı daha bir eseri. Bu resim aynı isimli filmin afişi için bir remake`dir. Tekstür için BodyPaint ve Photoshop kullanıldı. Post işlemede yaratıcıya meslektaşı – Paolo Lamanna yardım etti.

7_5

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bugün dünden daha iyiyiz!

Dersler
Anket

Bilgisayar Grafikleri ile ilgileniyorum

Sonuçları Göster

Yükleniyor ... Yükleniyor ...