Haftanın en iyi beş 3D çalışması (10-cu sayı)

10

1. Amerikan ressamı Laurent Pierlot`un eserlerini diğer ressamların eserleri ile karıştıramazsınız. Bu 3D ressamının çok belirgin bir tarzı var, onun karakterleri aynı zamanda komik ve korkunç, güzel ve çirkinler.Bu GroNap isimli eser – yaratıcının portre janrında yapılmış ilk çalışmasıdır. Resmin yapılmasında yaratıcı 3ds max, BodyPaint, Digital Fusion, mental ray, Photoshop, Zbrush`tan kullanılmış.

10_1
2. Bu eser “Electric locomotive” adlanıyor. Eser sahibi – Slovak Marcel Haladej, son baharı tasvir ederek, Bratislava da gerçek istasyon, hem de Slovakların Laminatka denen Çekoslovak lokomotifini canlandırmağa çalışmış. Ana araç – 3ds Max. Görüntüleme Vray`in yardımı ile yapıldı, görüntüleme katmanları Digital Fusion`da bir araya geldi, ardından Photoshopt`a son düzenlenmeler yapıldı.

10_2
3. Neil Maccormack (İsveçre) gelecekteki kalkış pistinin fikrini verdi. Bu resim 2007`de Lightwave 3D`de render edildi. Resmin post işlemesi Photoshop`tan geçti. Resmin işlemden önceki hali merkezde.

10_3
4. Karşınızda Çinli ressam RenPeng Dong`dan mükemmel bir eseri “Painter“ (Ressam).Yaratıcının mütevazılığı şaşırtıyor, onun sözlerine göre – o bu alanda acemi ve bu onun Zbrush`ta ilk deneyimidir! Dong kendi kendini sihirli fırçayla boyarken insana dönüşen taş heykel yapmağa çalışıyordu. Temel modeli yaratmak için, yaratıcı 3ds Max`si kullanmış, detaylarsa ZBrush`un yardımı ile yapılmış. Işık ve aydınlatma 3ds Max`te, görüntüleme Vray yardımı ile yapılmış. Saçlar 3ds Max`ta olan standart modül hair&fur.

10_4
5. Bu eser, ücretsiz üç boyutlu Blender programının imkânlarının en iyi gösterisi. Eser sahibi – amerikan ressamı Everett Gunther`dir. Eser Gorilla adlanıyor, görüntüleme – standart motor Blender. Tüy Blender` in parçacık sisteminin yardımı ile yapılmış.

10_5

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bugün dünden daha iyiyiz!

Dersler
Anket

En fazla sevdiğim 3D yazılım

Sonuçları Göster

Yükleniyor ... Yükleniyor ...