Haftanın en iyi beş 3D çalışması (5-ci sayı)

5

 

1. İspanyol ressamı Iker Cortazar`ın ”Banker” (Bankacı) isimli eseri. Şu programlar yardımı ile yapılmış: Maya – modelleme, Mudbox- normal haritalar oluşturmak için, Photoshope – texturing, Görselleştirme – mental ray (GI ve FG ile).

5-1

2. Eser Maks ve Milton adlanıyor (Max and Milton). Eser sahibi – gerçek bir uzman, Amerikalı Jason Baldwin (aşağıdaki fotoda). Tarzı size tanıdık gelirse, hiç şaşırmayın, belki de eserini 3d modelci gibi çalıştığı Dreamworks stüdyosunun görüntülerde gördünüz. Eser Maya ve Photoshope`un yardımı ile yapılmış. Sahnenin texturing çalışmaları başka bir kişi – Joe Beckley tarafından yapılmış.

5-2
3. ”Çizgi film” tarzını seven Brezilyalı Marcos Nicacio PRIINCESS (Prenses) isimli eser yarattı. Çalışmada 3ds Max, Photoshop, Zbrush kullanıldı. Ayrıntılara büyütülmüş ekran görüntüsünde bakınız. Modelin karakter animasyonu için ayarlandığına dikkat ediniz.

5-3
4. Bir sonraki eser Singapurlu ressam tarafından yapılmış. Goblin kütüphanesi (Goblin Library) – Marthin Agusta Simny tarafından, Harry Poter dünyasının ve ressam Jean Baptiste Monge`nin etkisi altında yaratılmıştır. Çalışmada 3ds max, Deep Paint, Mental Ray, Photoshop, Zbrush kullanılmış.

5-4
5. İran 3D ressamı Saeed Maghboul tarafından yapılmış. Winter Cow – çok ihtimal, ocak ayına olan takvim resimlerinden biridir. 3ds Max ve Brazil render kullanılmış.

5-5

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bugün dünden daha iyiyiz!

Dersler
Anket

İşlemci seçiminiz

Sonuçları Göster

Yükleniyor ... Yükleniyor ...