Orman alanı

Güncellendi 11.08.2013

orman

Bu yıl Ramazan ayının serin günleri bayâ fazla oldu. Son günleri ise hatta yağmurlu geçti. Yaradanın hikmeti işte. Oruç tutan herkese sabır veren odur. Bayramınız mübarek olsun Müslüman kardeşlerim.

Bende nedenini bilmiyorum ama sabah kalktığımda çok güzel, güneşli basit bir tabiat manzarası yapmaya karar verdim( Galiba rüyamda görmüşüm :-) ). Bir orman alanı. Ayrıca böylece son günlerde sık kullandığım MultiScatter eklentisi ile de pratik yapmış olurum.

İlk önce her zamanki gibi aklımda olan sahneyi kâğıt üzerine aktarmak ve notlarımı yapmak olacak. Çünkü akıl bazen unutur ama kâğıt kalem asla. Hem böylece kâğıda çizdiğim taslak projeye baktığımda yeni fikirler oluşabilir.

Çizdikten sonra resmi buraya ekleyeceğim arkadaşlar. Görüşürüz

————————————————————————————————————————————

Evet arkadaşlar. Aklımda olan sahneyi kâğıt üzerine aktardım (ressam olduğum anlaşılıyor :idea: ). İstediğim sahne aşağı yukarı böyle.

20130811_112659

İnternetten referans resimler bile buldum. Becerdiğim kadar hazır 3d modeller kullanacağım. Çünkü hem vakit kaybetmek, hem de kendimi yormak istemiyorum. Yapılacak daha önemli projeler var.

Untitled-1

Bir sonraki aşama proje için hazır modellerin bulunması.

————————————————————————————————————————————

Bu gün projede kullanacağım 3d modelleri buldum. Hatta taslak sahne kurup test renderleri de yaptım arkadaşlar. Sahneyi aydınlatma aşamasını da bitirdim. Final resim bugünlerde hazır olur sanırım.

3d-models

————————————————————————————————————————————

Merhaba arkadaşlar. Artık bir haftadır internetle bağlı problem yaşıyordum. Ama neyse ki bu gün problem çözüldü. Çalışmayı artık birkaç gündür bitirmişim. Yazıya ekliyorum. Tam orijinalini resme tıklayarak açabilirsiniz. Hoşça kalın!

orman

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bugün dünden daha iyiyiz!

Dersler
Anket

En fazla sevdiğim 3D yazılım

Sonuçları Göster

Yükleniyor ... Yükleniyor ...