3D Max + Vray ile 3D Sahne oluşturma

3d sahne

Merhaba arkadaşlar. Bu günkü dersimizde bir 3D sahne nasıl oluşturulur onu öğreneceğiz. Böyle sahneler her hangi bir nesneyi görselleştirmek için kullanılıyor. Yani obje resmini yapmak için.

Obje fotoğrafçılığı – ürünün dış özelliklerini onun tasarımını, önemli unsurları göstermek için reklam sektöründe kullanılan fotoğrafçılık türürüdür. Aslında biz her gün obje fotoğrafçılığı sonuçlarını görüyoruz. Sadece güzel reklam afişlerine ve reklam panoları bakmanız yeterli. Bu fotoğrafları çekmek için küçük sahneler kurulur ve fotoğraflar çekilir.

Genelde reklam sektöründe çok sık kullanılan bu yöntem daha sonra 3d yazılımların yardımıyla yapılmaya başladı. Yani 3d programların yardımıyla biz böyle sahneler oluştura bilir ve objeleri modelleyerek onların resimlerini yapabiliriz.

Ben bu sahneyi 3d Max programı ve Vray render robotunun yardımıyla yapacağım. Aslında 3D sahne oluşturmak için yeterince yöntem var. Hatta bu işe o kadar talep var ki bu yönde farklı farklı eklentiler yapılmaya başlanıldı. Ama şimdilik biz bu derste böyle sahne oluşturmak için en basit yönteme bakacağız. Programın kendi araçlarının yardımıyla nasıl yapılır onu öğreneceğiz. Diğer yöntemler ise kısmet olursa daha sonraki derslerde göstereceğim.

 

3D Max + Vray ile 3D Sahne oluşturma için 4 cevap

  • böğle değil BÖYLE diye yazılır. bunlara dikkat ederseniz iyi olur.

    • Türk olmadığım için dil bilgim zayıf. Böyle hatalar yapabilirim, özelliklede eski yazılarda. Bununla ilgili daha önce her kesten özür istemiştim. Haber verdiğiniz için teşekkür ederim

  • Adam oturmuş uğraşmış BÖYLE bir blog kurmuş çok güzel paylaşımlarda bulunup kimsenin yapmadığı eğitici konuları ele almış, bre xxx bu şekilde bildiğin iki üç ufak bilgi ile eleştireceğine doğru düzgün eleştri yap.. emeğe saygı duy..

  • çok iyi ya çık teşşekür

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bugün dünden daha iyiyiz!

Dersler
Anket

Ekran kartı seçiminiz

Sonuçları Göster

Yükleniyor ... Yükleniyor ...