Vray ile su oluşturma.

CGblogger.CoM sosyal grubu için!

vrayle deniz suyu modelleme

Merhaba arkadaşlar. Bu dersimizde Vray render robotunun yardımıyla 3ds Max’de su oluşturacağız. Daha önceki dersimizde Vray için su malzemesi çabukça nasıl oluşturulur yazmıştım. Ama bu defa aynı zamanda VrayDisplacementMod’un yardımıyla suyun kendisini de modelleyeceğiz. Oluşturacağımız su sahnesi bir deniz sahnesi olacak ama bu yöntemi kullanarak Displace haritasına bağlı herhangi bir başka su modelide yapabilirsiniz. Mesela havuz için su modelleğe bilirsiniz.

Render ayarları karmaşık değil. Önemli olan Image sampler, Adaptive DMC image sampler ve DMC Sampler

Bu dosya CGblogger.CoM sosyal grubu için. Tam yazıyı görebilmeniz için lütfen aşağıdaki butonlardan birine tıklayın.

Vray ile su oluşturma. için 8 cevap

  • bu yazının devamını görmek için beğenme dışında yapmam gereken başka bir şey mi var? bir türlü yazının devamına geçemedim.

    • Hayır yapmanız gereken başka hiçbir şey yok. Kontrol ettim çalışıyor. Lütfen like yaptıktan sonra sayfayı yenileyin. Eğer önbelleği boşaltmadıysanız yazıyı yeniden like yapmadan okuyabilirsiniz.

  • Yanıt için teşekkürler ama ben yinede beceremedim. Sanırım benim bilgisayar ayarlarımla bilgili bir sıkıntı var. Bir kaç kere denedim ama değişen bir sey olmadı.

  • :neutral:

  • teşekkürler

  • Birde kamera ayarlarınız nasıl öğrenebilirmiyiz.

    • Ders eski olduğu için malesef sahne artık yok. Ama VRayPhysicalCamera’ nın ayarları standarttı. Sadece Film speed ve Shutter speed değerleri ile oynanılmıştı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bugün dünden daha iyiyiz!

Dersler
Anket

Kullandığınız render motoru

Sonuçları Göster

Yükleniyor ... Yükleniyor ...